banner-behzisti
چهارشنبه 29 اسفند 1397   01:17:24
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/12/21 سه‌شنبه

مدیرکل بهزیستی استان البرز از یکی از مراکز غربالگری شنوایی کودکان ۳ تا ۵ سال شهرستان کرج بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : دکتر « اسدالله حیدری »مدیرکل بهزیستی استان البرز از یکی از مراکز غربالگری شنوایی کودکان ۳ تا ۵ سال شهرستان کرج بازدید بعمل آورد.

لازم به ذکر است تحقیقات به وضوح نشان داده است که نقص شنوایی تکامل زبانی ، گفتاری و آموزشی کودک را به خطر می اندازد و افت شنوایی نقصی پنهان است که گاه به سادگی قابل شناسایی نیست و والدین به تنهایی نمی توانند به وجود افت شنوایی کودک خود پی ببرند. بررسی شنوایی در کودکان مستلزم استفاده از روش های آزمایشی متعدد و مختلفی است که باید در کنار هم انجام شود تا بتوان به یک تلقی جامع از شنوایی کودک دست یافت.

در استان البرز و در ۹ ماهه نخست سال در ۱۵ مرکز شامل بیمارستان ،مرکز بهداشت و مطب توسط ۱۲ شنوایی شناس تعداد  ۲۳۰۰۰ نفر نوزاد تحت غربالگری شنوایی قرار گرفتند و در بین کودکان ۳ تا ۵ سال نیز حدود ۱۵۰۰ کودک مورد غربالگری قرار گرفتند.


تشخیص و مداخله در یک ماهگی، سه ماهگی و شش ماهگی نوزاد اهمیت زیادی دارد و آزمون غربالگری، آزمونی ساده است که ظرف چند دقیقه انجام میپذیرد و هدف آن شناسایی نوزادانی است که شنوایی آنها نیاز به ارزیابی بیشتری دارد.

اگر بررسی شنوایی نوزاد دیر انجام شود موجب تاخیر در رشد و تکلم می شود که روی توانایی کودک برای یادگیری و تحصیل و ارتباطات اجتماعی تاثیر می گذارد.

والدینی که دارای فرزندان ۳ تا ۶ سال هستند می توانند برای غربالگری شنوایی کودکان خود با در دست داشتن شناسنامه به پایگاه ها و یا مهدهای کودک در شهرستان محل سکونت خود مراجعه نمایند.

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 298007
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18002985 تعداد بازديد زيرپورتال: 305548 اين زيرپورتال امروز: 66 سایت در امروز: 1365 اين صفحه امروز: 48