banner-behzisti
چهارشنبه 29 اسفند 1397   01:24:16
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/12/21 سه‌شنبه

مدیر کل بهزیستی استان البرز از یکی پایگاههای سنجش بینایی واقع در مهدکودک عاطفه ها بازدید بعمل آورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز :دکتر « اسدالله حیدری » مدیر کل بهزیستی استان البرز از یکی پایگاههای سنجش بینایی واقع در مهدکودک عاطفه ها بازدید بعمل آورد.

دکتر حیدری مدیرکل بهزیستی البرز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه در استان البرز تعداد کودکان ۳ تا ۶ سالی که باید طبق برش کشوری توسط بهزیستی البرز غربالگری میشدند  ۹۸۰۰۰ نفر بود عنوان کرد : تا اسفند سال ۹۷ تعداد ۱۱۳۰۰۰ نفر در واقع حدود ۱۱۵درصد غربالگری بینایی شدند.

وی در سخنان خود با اشاره به اینکه برگزاری و اجرای برنامه ارزشمند و حیاتی پیشگیری از تنبلی چشم از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: سلامت تمامی فرزندان ایران زمین پیرو اجرایی شدن این قبیل طرح‌ها تأمین خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با تأکید بر اینکه در سال جاری  ۱۱۳۰۰۰ هزارنفر کودکان البرزی تحت طرح پیشگیری از تنبلی چشم قرارگرفته‌اند، تصریح کرد: در طی سال  ۱۰۶۵۸ هزار نفر به مرحله دوم بینایی‌سنجی معرفی شدند و افرادی که به مرحله دوم بینایی‌سنجشی معرفی شدند از طریق پایگاه‌های بینایی سنجی بصورت رایگان مورد ارزیابی قرار گرفتند   و به جهت تهیه عینک و تأمین هزینه عمل جراحی مساعدت لازم صورت گرفت.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با تاکید بر لزوم پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان در ادامه یادآور شد: اگر فردی دچار تنبلی چشم باشد ممکن است کم‌بینا و یا حتی نابیان شود، امیدواریم در راستای تکلیف و وظایف محوله برنهادهایی چون مراکز بهداشت و علوم پزشکی شاهد اقداماتی بیش از گذشته در خصوص سلامت کودکان باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۵۰۰۰ هزار کودک زیر شش سال در استان البرز وجود دارد، گفت: درصدد هستیم تا پایان سال تمامی مراجعین و فرزندان را تحت پوشش بینایی‌سنجی و پیشگیری از تنبلی چشم قرار دهیم.

وی به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای اجرای طرح پیشگیری از طرح تنبلی چشم در کشور اشاره کرد و افزود:  تنبلی چشم به مراقبت‌های مداوم و طی شدن پروسه کامل درمان نیاز دارد .

دکتر حیدری در پایان گفت اجرای طرح های پیشگیری از معلولیت ها جزء ماندگارترین خدمات حرفه ای سازمان بهزيستي است.

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 298101
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18003190 تعداد بازديد زيرپورتال: 305648 اين زيرپورتال امروز: 160 سایت در امروز: 1570 اين صفحه امروز: 142