banner-behzisti
چهارشنبه 29 اسفند 1397   01:21:30
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/12/19 يكشنبه

دیدار کودکان و خانواده های تحت پوشش باشگاه مثبت با مدیرکل بهزیستی استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز: دکتر « اسدالله حیدری » مدیرکل بهزیستی البرز در دفتر کار خود میزبان چند تن از مادران و کودکان مبتلا به ایدز (HIV) تحت پوشش باشگاه مثبت بهزیستی استان بود و ضمن ابزار تفقد ، دلجویی و همدلی با توجه به در پیش بودن نوروز و سال جدید با اهدا شاخه گل و هدایای نقدی به آنان ، به همکاران زیر مجموعه خود در معاونت پیشگیری جهت رفع مشکلات و چالش ها و دغدغه های این خانواده ها دستورات اکید داد.

 دکتر حیدری در حاشیه این مراسم گفت : در حال حاضر اداره کل بهزیستی در سطح استان دارای ۳ مرکز باشگاه مثبت می باشد که به تعداد ۲۲۰ نفر در خدمات ارائه میدهد که این خدمات شامل خدمات متنوع و حمایت‌های اجتماعی به خود افراد، خدمات ارجاع برای دریافت خدمات درمانی از مراکز دانشگاه‌های علوم پزشکی، خدمات حمایتی به خانواده‌های آنان، راه‌اندای کسب و کار برای خود افراد و خانواده هایشان، خدمات فرهنگی مثل برنامه‌های زیارتی ، حمایت های روانی-اجتماعی و حمایت‌های مالی از آنهاست. در عین حال معمولا آموزش‌های لازم به خودشان و خانواده‌هایشان داده می‌شود تا فرد مبتلا بیماری‌اش را به دیگران انتقال ندهد.

دکتر حیدری ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت فعال کلیه سازمان‌ها و همکاری بین بخشی برای جلوگیری و یا کاهش آسیب ناشی از بروز بیماری ایدز در جامعه اظهار داشت: سازمان بهزیستی از سازمانهای همکار در برنامه ملی  استراتژیک ایدز همکاری بسیار نزدیکی با  دانشگاه علوم پزشکی استان در جهت حمایت و توانمند سازی این بیماران دارد و سازمان علوم پزشکی به عنوان سازمان اصلی در درمان این بیماران نقش بسیار موثری خواهد داشت و همچنین سازمان فنی و حرفه ای ، شهرداری ، اداره فرهنگ و ارشاد، صداوسیما میتوانند در حمایتهای روانی اجتماعی و توانمند سازی این بیماران و پیشگیری از ابتلای افراد به این بیماری از طریق افزایش آگاهی بخشی و ارتقا ء سطح فرهنگی افراد جامعه نقش موثری را ایفا نمایند.

دکتر حیدری تاکید کرد : شناخت بهتر موجب موفقیت بیشتر در پیشگیری، درمان و کنترل ایدز می شود و عموم مردم از جمله نوجوانان و جوانان باید با راه های انتقال ایدز آشنا شوند و آن را فرابگیرند.


حیدری گفت: عمدتاً از طریق آمیزش جنسی محافظت نشده، انتقال خون آلوده و سوزن آلوده و از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی منتقل می‌گردد.بعضی از مایعات بدن مانند بزاق و اشک قادر به انتقال HIV نیستند. پیشگیری از عفونت HIV، عمدتاً از طریق آمیزش جنسی امن و برنامه تعویض سرنگ، راه حلی برای جلوگیری از گسترش این بیماری محسوب می‌شوند.

در سراسر دنیا داغ ننگ به طرق مختلف در مورد ایدز وجود دارد، از قبیل محرومیت از حقوق اجتماعی، عدم پذیرش از سوی جامعه، تبعیض و دوری از افراد مبتلا به HIV، اجبار به انجام آزمایش HIV بدون رضایت قبلی یا مخفی نگه داشتن این راز، خشونت علیه افراد مبتلا به HIV که بیمار بودن آن‌ها فاش شده‌است و قرنطینه افراد مبتلا و خشونت‌های مربوط به داغ ننگ یا ترس از خشونت مانع از آن می‌شود که بسیاری از افراد به دنبال آزمایش‌های HIV، گرفتن جواب آزمایش، یا انجام درمان آن باشند، مسایلی که می‌توانند چنین بیماری مزمن مدیریت‌پذیری را تبدیل به حکم مرگ کنند و باعث گسترش آن بشوند.

مدیرکل بهزیستی در پایان گفت : دنیا دهه های متمادی است که منتظر ساخت داروی درمان ایدز است و پیشرفت ها و تحقیقات اخیر نتیجه داده و بزودی باید شاهد ساخت اولین واکسن این بیماری باشیم . از این رو باید امیدوار باشیم و به افرادی که دچار این بیماری هستند امید به به زندگی را در آنها افزایش دهیم و اجازه ندهیم انان انزوا طلب و گوشه گیر شوند و بتوانند به راحتی به فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهند.

 

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 298060
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18003094 تعداد بازديد زيرپورتال: 305605 اين زيرپورتال امروز: 118 سایت در امروز: 1474 اين صفحه امروز: 101