banner-behzisti
چهارشنبه 29 اسفند 1397   01:18:39
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/12/8 چهارشنبه

برگزاری همايش مدیران مراکز غیردولتی بهبودی اقامتی با هدف ارتقا كيفي سطح دانش تخصصي و هماهنگي جهت ساماندهي بيماران متجاهر اعتياد در ايام نوروز

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : همايش مديران مراكز غير دولتي بهبودي _ اقامتي (کمپهای ترک اعتیاد) با هدف ارتقاء كيفي سطح دانش تخصصي و هماهنگي جهت ساماندهي بيماران متجاهر اعتياد در ايام نوروز در سالن شهید فهمیده کرج برگزار شد.

در این مراسم که با مشارکت اداره کل بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد دکتر «اسدالله حیدری » مدیرکل بهزیستی استان البرز ، دكتر «جمعه پور»  مديركل درمان و حمايت هاي اجتماعي کشور ، «فاضلیان » رییس کل دادگستری استان البرز،  «عباسی» مدیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ، نمایندگان استانداری ، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی حضور داشتند.

در این مراسم دکتر حیدری مدیرکل بهزیستی البرز ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س) به میهمانان حاضر در جلسه خیر مقدم گفت و عنوان کرد : بهزیستی بعنوان  یکی از دستگاههای کاهش دهنده و کنترل کننده آسیب ها در اجتماع است، امروزه متاسفانه بحث اعتیاد یکی از اساسی ترین مباحث جامعه ما و جوانان ماست.

جامعه ما امروز، جامعه ای در حال گذار است ، از سنت به مدرنیته که این موضوع باعث پیامد هایی در جامعه ، نظام و خانواده است . آثار مخرب آن تهدید کننده جوانان و مردم ماست و باید تمام همت خود را برای عبور از این گذار بکار بگیریم.

وی افزود : وظیفه دولت تسهیلگری است  و  تسهیل گر باید  فرآیند گذر کردن جامعه از این برهه را به منظورکمتر آسیب رسیدن به شهروندان مهیا کند.

کشور ما در دو بخش درگیر مقوله اعتیاد است و پدیده مواد مخدر که بخش سخت افزاری آن مقابله با عرضه مواد مخدر ست که کار نیروهای امنیتی و نظامی و اطلاعاتیست که در این حوزه این عزیزان همواره موفق بوده اند ، با توجه به اینکه در همسایگی ما کشوریست که از بزرگترین تولید کنندگان مواد مخدر است و همین باعث شده که بسیاری از استان های ما تبدیل شده به معبر و ترانزیت جهت حمل مواد مخدر شده است و همین در دسترس بودن مواد مخدر بسیار آسیب رسانده به جامعه ما  و پیامد بسیار بدی داشته برای مردم داشته و باید دستگاههایی وجود داشته باشد برای مبارزه با شیوع این پدیده که با روش هایی نوین و تخصصی برای مقابله با این مسئله تلاش کنند.

بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب های در کنار سایر ارگانها مثل آموزش و پرورش ، دانشگاه علوم پزشکی و نیروهای نظامی و انتظامی ، استانداری ها و شورای مبارزه با مواد مخدر خدمات ارائه می دهد.

دکتر حیدری افزود : تاکید ما بر اینست که وضعیت مراکز اقامتی میان مدت بهبود پیدا کند و یکی از مسائلی که علی رقم زحمات مراکز انتظار هست این است که شما مسئولین مراکز هرسال کمبودها و نقایص را برطرف کنید و باید تلاش نمائید به نقطه مطلوب در ارائه خدماتتان برسید. بعضا ایرادی که از مراکز گرفته میشود این است که چرا دستورالعمل ها بطور کامل اجرا نمیشود ، چرا نسبت به تصمیماتی که در  مراجع بالا دستی گرفته میشود مراکز آگاهی و اشراف کامل وجود ندارد .

مدیرکل بهزیستی استان البرز اظهار کرد : مواردی که عرض میکنم تاکیدات ما در سال جاری وسال آینده خواهد بود که به جد پیگیری و ارزیابی های لازم را در این خصوص انجام خواهیم داد از جمله : تاکید ما بر رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل خواهد بود و شما مسئولین مراکز باید به دستورالعمل ها کاملا مسلط باشید ، مراکز تحت نظارت ما باید از استاندارهای اولیه برخوردار باشند ، بحث گرفتن اجباری بیماران در مراکز ما نباید اتفاق بیوفتد و این از مصادیق جرم هست و اگر دیده شود با آن مرکز برخورد خواهد شد ، تعرفه های ابلاغی رعایت شود ، سیر مراحل ورود و خروج و ترخیص بیماران بطور صحیح انجام پذیرد ، بهداشت محیط از مباحث مهم هست و باید انجام پذیرد.

حیدری در پایان گفت : یکی از مسائل و نیازهای فوری استان البرز در حوزه اعتیاد بحث اردوگاه ماده ۱۶ هست که تلاش جناب اقای دکتر شهبازی استاندارمحترم و اینجانب و همچنین  مدیرکل محترم ستاد مبارزه با مواد مخدر این هست که منابع و اعتبارات لازم را از مرکز دریافت نمائیم تا بتوانیم کار را با دقت بیشتری پیش ببریم و بهزیستی بعنوان دستگاه اجرائی در کنار شما خواهد بود و شما را شرکای کاری خودمان میدانیم و شما هم باید تلاش نمائید به استانداردهای مطلوب نظر برسید.

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 298024
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18003015 تعداد بازديد زيرپورتال: 305566 اين زيرپورتال امروز: 83 سایت در امروز: 1395 اين صفحه امروز: 65