banner-behzisti
چهارشنبه 29 اسفند 1397   01:19:17
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/11/28 يكشنبهبا حضور مدیرکل بهزیستی استان البرز

برگزاری نشست تقدیر از آدینه مهدهای سراسر استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : صبح روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ جلسه تقدیر از آدینه مهد های سراسر استان البرز  با حضور « دکتر اسدالله حیدری » مدیر کل بهزیستی استان البرز  ، حجت الاسلام موسوی مدیرکل ستاد اقامه نماز استان البرز و مسئولین و مربیان آدینه مهد های سراسر استان البرز در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.


دکتر حیدری ضمن خیر مقدم به مدعوین ، حجت الاسلام والمسلمین موسوی و همه همکاران حاضر در جلسه گفت:   طرز تفکری که متاسفانه از مهد کودک وجود دارد اینست که صرفا مکانیست برای نگهداری از کودکان بخاطر مشغله پدر و مادرها در صورتیکه شخصیت انسان در این دوره شکل میگیرد.

وی گفت : خصوصا اگر آموزش ها در این مقطع با تم مذهبی هم باشد بخصوص در آدینه مهدها که تفاوت زیادی با دیگر مهد ها از لحاظ فضای موجود حاکم بر محیط دارند که تربیت دینی و توجه به مؤلفه های رفتارهای اسلامی در آن مراکز میتواند برای کودکان بسیار اثر بخش و مفید باشد . 

دکتر حیدری در ادامه افزود : به عقیده من هر والد یا والده ای اگر بخواهد موفق باشد بحث تربیت دینی را باید مد نظر قرار دهد که میتواند بسیار مؤثر باشد و در کودک تأثیر بسیار بسزایی دارد.

به همین خاطر آن انعطاف پذیری در شخصیت و آن الگو پذیری بچه ها از مربیان و مدیر مهدکودک و کسانی که با آنها در ارتباط هستند نقش مهد کودک بسیار برجسته هست که انتظار داریم توجه ویژه شود و گاهی مواقع بین داشتن محیطی شاد و محیطی بسیار مذهبی ما دچار یک پارادوکس می شویم 
در صورتیکه در اسلام همه ی اینها هست یعنی هم فضای باز و آزاد و هم تأکید بر موضوعات دینی باید مورد توجه قرار گیرد بنابراین مهد های کودک ما حتما باید به این مسائل توجه داشته باشند که کارشان بسیار اساسی و حیاتی است .

مدیرکل بهزیستی استان البرز ادامه داد : بسیاری از کشورهای توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند که امروزه سرمایه گذاری در همین مقاطع پایین صورت بگیرد و ما نیز باید کار را از همین مراحل پایین تر بصورت کاملا علمی و تخصصی شروع کنیم و از وظایف شماست که بسیار مراقب باشید که آینده کشور ما بستگی به نسل هایی دارد که شما در مهادی کودک برای آینده کشور تربیت میکنید و قطعا کشوری رو به توسعه خواهد بود که نسل جدیدش نسلی دارای کودکان خوبی باشد که هم به لحاظ روحی روانی و هم جسمی مهارت های لازم را داشته باشند.

دکتر حیدری به این نکته اشاره کرد که هرچقدر  والدین نگران شغل کودکانشان هستند  برای آینده همانقدر هم برای تربیت و انسان بودن کودک باید کوشید و وقت صرف کرد، که جدی ترین گرفتاری های ما امروزه بهمین خاطر است که میخواهیم فرزندان به هر قیمتی به بالاترین مدارج علمی برسند و به مؤلفه های رفتاری که حامل ارزش های دینی ، اسلامی و ایرانی باشد کمتر توجه میکنیم .

اگر بخواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم باید بچه هایی خوب را تربیت کنیم متناسب با زمان و روزگار توسعه یافته  که مطمئنا بدون داشتن فرزندان سالم در آینده نمیتوان جامعه ای سالم داشت و در جامعه ای ناسالم هم همه نوع آسیب ، گرفتاری ، بزهکاری و زیرپا گذاشتن حقوق دیگران و تربیت شخصیت های ضد اجتماعی وجود دارد.

حیدری در پایان گفت : تأکید ما بر اینست که مبانی دینی را از طریق مهادی کودک در شخصیت کودکان نهادینه کنیم تا بتوانیم در آینده نسلی پویا و رو به رشد و بالنده داشته باشیم.

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 298032
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18003030 تعداد بازديد زيرپورتال: 305575 اين زيرپورتال امروز: 91 سایت در امروز: 1410 اين صفحه امروز: 73