banner-behzisti
شنبه 31 فروردين 1398   17:56:22
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1398/1/19 دوشنبهبا حضور مدیرکل بهزیستی البرز و با توجه به انتخاب استان البرز به عنوان معین استان خوزستان در بحث سیل

جلسه ی مدیریت بحران بمنظور بررسی شرایط و بحران سیل در استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : امروز دوشنبه مورخ ۹۸/۱/۱۹ با حضور « دکتر اسدالله حیدری » مدیرکل بهزیستی البرز ، معاونین تخصصی و روسای بهزیستی شهرستان های تابعه البرز با توجه به انتخاب استان البرز به عنوان معین استان خوزستان در بحث سیل جلسه ی مدیریت بحران بهزیستی در سالن اجتماعات این اداره کل بمنظور بررسی شرایط و بحران سیل در استان خوزستان برگزار شد.

دراین جلسه دکتر حیدری ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت:در همین ابتدای کار تشکر ویژه میکنم از خانم نریمانوند مسئول کمیته بحران که انصافا در این ایام پای کار بودند و بعنوان یک نیروی علمی و کاربلد که تمامی وقت خودشان را در ایام تعطیلات برای رسیدگی به امور سیل زدگان گذاشتند.

دکتر حیدری گفت :با توجه به شرایط سخت کار در بهزیستی در ایام تعطیلات مایل نبودیم همکارانمان بخواهند به محل کار خود بیایند و تعطیلاتشان خراب شود ولی با توجه به احساس مسئولیتی که داشتیم می بایست در استان محل خدمت خودمان وظایفمان را انجام میدادیم.

مدیرکل بهزیستی ادامه داد : انصافا در این ایام خانم نریمانوند به شدت پای کار بودند و از خانم رضا زاده تشکر میکنم که تلاش خودشان را کردند مرتب به همراه کارشناسان بهزیستی کشور و کارشناسان استانداری به بازدید مراکز زیرمجموعه شان پرداختند و شرایط را مورد بررسی قرار دادند و از رؤسای شهرستان ها علی الخصوص آقایان فتاح پور و ثانی تشکر میکنم که وقت گذاشتند تمام تعطیلات را در خدمت اداره بودند.

حیدری در ادامه افزود :خسارت های که به استان لرستان وارد شده بسیار بالاست در یک استان کوهستانی ارتباط ۷۰۰ روستا با مرکز استان قطع شده و بسیاری از آنها در محاصره هستند و هیچ راه ارتباطی ندارند در رودبار لرستان سه روستای پر جمعیت وجود دارد که بطور کامل ارتباطشان قطع شده و در محاصره کامل آب قرار دارند و در این یک هفته که از وقوع سیل گذشته تمام مایحتاج ضروری و اولیه را با قایق حمل میکنند و بدست مردم می رسانند.

مدیرکل بهزیستی اذعان داشت : بهزیستی یک دستگاه مشارکت جو و مشارکت گیرنده هست و هدف ما اینست که ازین فرصت استفاده کنیم توجهات را جلب کنیم و فرهنگسازی کنیم برای اینکه مردم در ایام گرفتاری کمک حال یکدیگر باشند و خیر جمعی را بعنوان یک فرهنگ ایرانی - اسلامی جا بیندازیم و خدا را شاکرم که سازمان بهزیستی در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.

حیدری افزود : البرز بعنوان استان معین خوزستان تعیین شده و خوزستان قدمگاه شهدا است و انسانهای وارسته ما برای خوزستان خونهای زیادی دادند و در این وضعیت ما باید تمام تلاشمان را تا جایی که در توانمان هست انجام دهیم و به وظیفه انسانی و ملی خودمان عمل کنیم.

با توجه به اینکه شخص استاندار محترم مجوز های لازم درزمینه جلب و جذب مشارکتهای مردمی را به ما داده است باید جدیت لازم را بخرج دهیم و بدنبال این باشیم که کار اساسی و مداخله مؤثر در این زمینه داشته باشیم.
گفتنی است در این جلسه مصوبات زیر تصویب گردید .
مقرر گردید پس از پایان جلسه جلسات کمیته بحران در سطح شهرستان ها و معاونت های تخصصی برگزار شده و گزارش به همراه مستندات ظرف سه روز به ستاد ارسال گردد. 

 کلیه روسای شهرستان ها ،معاونین و کارشناسان مربوطه کمافی السابق از تمام ظرفیت های موجود برای جلب مشارکت خیرین برای سیل زدگان استان خوزستان استفاده نمایند.

کلیه معاونین نسبت به نظارت و صدور اخطار به مراکز تحت نظارت که فاقد وسایل ایمنی نظیر کپسول آتش نشانی ، وسایل کمک های اولیه هستند اقدام نمایند.

فراخوان تیم فوریتی روان شناس،مددکار و‌همیار محب ارائه  و نسبت به آماده سازی تیم ها و آموزش اقدام نمایند تا در صورت نیاز به مناطق سیل زده اعزام گردند.

با توجه به کمک های شایسته تیم محب آفرود سواران در بحران های گذشته و اخیر نسبت به حمایت از این تیم همکاری لازم صورت گیرد .

هرگونه اعزام نیرو با هماهنگی دفتر مدیریت بحران و پس از صدور بیمه حوادث صورت گیرد.

ادارات بهزیستی شهرستان ها از اعزام و انتقال محموله کمک های غیر نقدی به مناطق سیل زده خودداری کرده و هرگونه ارسال کمک از طریق ستاد بهزیستی صورت پذیرد .
مقرر گردید پیرو مکاتبه با استانداری در خصوص اجرای طرح محب برای دهیاران و ارسال رونوشت به ادارات بهزیستی در شهرستان ،مدیران محترم پیگیر برگزاری دوره فوق بوده و در این راستا شهرستان طالقان با جلب حمایت فرماندار اولین دوره را با حضور اساتید با تجربه بحران ۵ اردیبهشت ماه برگزار خواهد نمود.

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 318822
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18918827 تعداد بازديد زيرپورتال: 326692 اين زيرپورتال امروز: 608 سایت در امروز: 25599 اين صفحه امروز: 585