banner-behzisti
شنبه 31 فروردين 1398   17:51:13
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار شهرستانی
1397/4/19 سه‌شنبه

کاهش آمار ۳۷ درصد ی اعتیاد در شهرستان اشتهارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : "مهدی فلاح نژاد" رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشتهارد گفت: این نهاد حمایتی در اشتهارد برای مبارزه جدی با آسیبهای اجتماعی بامعرفی ۳۵۰  نفر از افراد معتاد به مواد مخدر به مراکز ترک اعتیاد توانست این گام موثر را در رفع معضل اعتیاد بردارد.
رییس بهزیستی اشتهارد گفت "۱۳۰  نفر از این بیماران اعتیاد پس از گذراندن دوره های سم زدایی، بهبودی و روانشناسی، ازبیماری مواد مخدر پاک شده و به کانون گرم خانواده برگشته اند.
"فلاح نژاد "  گفت: در دولت تدبیر و امید یکی از ماموریتهای اصلی سازمان بهزیستی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به خصوص کاهش اعتیاد در جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: افراد بهبود یافته از مواد مخدر می توانند از تسهیلات اداره بهزیستی بهره مند شوند و با مراجعه به این اداره از وام های خود اشتغالی طبق مقررات مربوطه استفاده کنند. 
وی افزود: در دولت دوازدهم توسط بهزیستی این شهرستان در سال ۹۶ برای ۱۲۳  نفر از افراد بهبود یافته از مواد مخدر اشتغال ایجاد شده و مشغول به کار شدند. 
رئیس اداره بهزیستی اشتهارد در ادامه گفت:یکی از وظایف اصلی بهزیستی در سال ۹۷ آموزشهای لازم آماده سازی شغلی  برای افراد بهبود یافته از مواد مخدر در زمینه های مختلف است که هماهنگی های لازم با ادارات فنی و حرفه ای،صنعت و معدن و تجارت و جهاد کشاورزی انجام شده است.
وی اضافه کرد: بیماران اعتیاد پس از طی کردن آموزشهای لازم با توجه به استعداد و تخصصشان،مدرک فنی و حرفه ای معتبر دریافت کرده و می توانند از وام های خود اشتغالی این سازمان برخوردار شوند به گونه ای که اکنون تعداد ۴۰  نفر از بهبودیافتگان شرایط لازم برای دریافت وام های خود اشتغالی در سال ۹۷ را دارا هستند. 
وی خاطرنشان کرد:همچنین برای جامعه هدف و اقشار مختلف مردم کلاسهای آموزشی لازم در زمینه راه های مقابله با اعتیاد توسط مراکز تحت نظارت این اداره در روستاها،مدارس و مراکز عمومی در حال برگزاری است.
"فلاح نژاد " افزود : این شهرستان دارای یک مرکز بهبودی اقامتی است که درسالجاری مجوز مرکز اقامتی دیگری درآن مورد پیگیری قرارخواهد گرفت.
طی ۴ سال گذشته در شهرستان اشتهارد یک هزار و ۳۲۰  نفر معتاد به مواد مخدر به مرکز اقامتی ترک اعتیاد زیر پوشش نظارت بهزیستی معرفی شده که از این افراد، تعداد ۴۵۰ نفر طی گزارش و پیگیری های مرکز اقامتی به این اداره، از مواد مخدر پاک شده اند.

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 318781
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18918565 تعداد بازديد زيرپورتال: 326648 اين زيرپورتال امروز: 565 سایت در امروز: 25337 اين صفحه امروز: 544