banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   17:53:25
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/10/18 سه‌شنبهبا حضور مدیرکل بهزیستی استان البرز

برگزاری همایش خیرین آسمانی در راستای فرهنگ سازی خیرات و نذورات جهت اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار و مادران معلول

همایش خیرین آسمانی (هم زمان با سالروز درگذشت خیر گرانقدر حبیب الله حسنخانی) به همت حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی البرز در راستای فرهنگ سازی خیرات و نذورات جهت اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار و مادران معلول تحت حمایت اداره کل بهزیستی با حضور « دکتر اسدالله حیدری » مدیر کل بهزیستی استان البرز ، خیرین نیک اندیش البرز ،مسئولین استانی ، مدیران عامل بانکها و جمع کثیری از مددجویان بهزیستی در تالار بابک گوهردشت کرج برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : روز دوشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۱۷ همایش خیرین آسمانی (هم زمان با سالروز درگذشت خیر گرانقدر حبیب الله حسنخانی) به همت حوزه مشارکت های مردمی بهزیستی البرز در راستای فرهنگ سازی خیرات و نذورات جهت اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار و مادران معلول تحت حمایت اداره کل بهزیستی با حضور « دکتر اسدالله حیدری » مدیر کل بهزیستی استان البرز ، خیرین نیک اندیش البرز ،مسئولین استانی ، مدیران عامل بانکها و جمع کثیری از مددجویان بهزیستی در تالار بابک گوهردشت کرج برگزارشد.

در این مراسم مدیرکل بهزیستی البرز  در ابتدا با درود به روح پر فتوح امام و شهدا و تمامی مردان نیکوکار تاریخ و صالحان  که یار و یاور فرودستان و مددجویان بهزیستی  بودند ، در سخنانی ضمن خیر مقدم به میهمانان و حاضرین اظهار داشت : تقدیر و تشکر میکنم از بانیان این مراسم ، خصوصا از خانواده مرحوم حسنخانی که از حامیان همیشگی بهزیستی البرز بودند و همکارانی که زحمت برگزاری این همایش را تقبل کردند.

دکتر حیدری در ادامه با ذکر شعر سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز،
مرده آنست که نامش به نکویی نبرند ، ادامه داد :  نیک اندیشان و خیرین و خادمان مردم همیشه روحشان جاودانه است و قرین رحمت الهی و هرگز فراموش نخواهند شد.

دکتر حیدری افزود : استان البرز یک استان ژئوپولتیک ، بسیار با اهمیت  و دارای اثر گذاری زیادی در کل کشور است. 

حیدری با بیان اینکه میزان آسیب های اجتماعی در این استان زیادست گفت : عوامل متعددی از جمله مهاجرت در آسیب پذیری اینن دیار موثر است و جدی ترین مسئله ی مهاجرت پذیری در البرز ،  اینست که  افراد  فرودست جامعه از اقصی نقاط کشور در جستجوی کار به این استان مهاجرت کرده اند .

مدیر کل بهزیستی البرز گفت : علیرغم اینکه صنعتی بودن این استان یک فرصت است نه یک تهدید اما همین فرصت باعث مشکلات عدیده ای شده که در صورت نداشتن برنامه و ساماندهی این افراد هر روز باعث گسترش آسیب های اجتماعی خواهد بود و در صورت نبود ارائه خدمات کامل و کافی اجتماعی، در حاشیه کلان شهر کرج و استان البرز میتواند خطر جدی و ترویج آسیب های اجتماعی بسیاری در این استان باشد.

وی افزود : وضعیت معیشت و بهداشت از مهمترین مسائل استان می باشد بخصوص سکنی گزیدن خانواده های زندانیان در حواشی شهر بزرگ کرج با توجه به اینکه زندان های بزرگی در کرج قرار دارد این امر باعث شده افراد و اقشار آسیب دیده و خانواده هایشان ساکن این استان شوند .

دکتر حیدری با اشاره به اینکه استان البرز در مسیر ترانزیت است و این معبر ترانزیت بودن تبعاتی برای استان البرز به همراه داشته است ، گفت :  از عوامل اثر گذار در ایجاد آسیب های اجتماعی همین مسئله است و وجود کودکان کار و متکدیان در معرض آسیب و آسیب دیده ، چهره ی درست و خوشایندی از شهر ما ارائه نمیدهد و نگاه منفی را نسبت به البرز رواج میدهد.

این مسئول اضافه کرد: افرادی که اهل فن هستند می دانند که با وجود این دامنه از مشکلات اجتماعی ما نیاز به همراهی نوع دوستانی داریم و این مهم مستلزم اینست نیکوکاران و کسانی که دغدغه های اجتماعی و مسئولیت اجتماعی دارند به کمک دستگاههای حمایتی بیایند تا بتوانیم مداخلات مؤثری در زمینه آموزش ، معیشت و بهداشت داشته باشیم .


دکتر حیدری ادامه داد: از نکات آسیب پذیری استان البرز می شود به حضور کوکان کار و خیابان که حدودا ۷۰ درصد از آنها را اتباع تشکیل میدهند اشاره کرد و گفت :بهزیستی بعنوان یک دستگاه متولی سلامت اجتماعی بیشتر مبتنی و متکی بر حضور مردم در کنار دستگاههای حمایتی و در صحنه های اجتماعی است ، وی افزود : راه غلبه بر آسیب های اجتماعی مشارکت گسترده و حضور مردم در کنار متولیان و مسئولین جامعه در غالب اشخاص حقیقی و حقوقی است.

دکتر حیدری با اعلام اینکه بهزیستی البرز به بیش از ۵۰ هزار معلول ، بیش از ۲ هزار زن سرپرست خانواده ، بیش از ۴ هزار خانواده ی زنان سرپرست و بیش از ۱۱۸۰ کودک خیابانی و کار خدمات ارائه میدهد ، گفت : بنابراین میطلبد که ما در هر جمعی حضور پیدا کنیم و مسئولیت اجتماعی و فرهنگ خیر جمعی را در بین انسانها گسترش دهیم.

وی در ادامه گفت : مطمئنا اگر این حضور و کمک شما نباشد و بی تفاوتی در بین انسان های یک جامعه رواج پیدا کند و آحاد جامعه چشم بر ناتوانان و نیازمندان ببندند قطعا آن جامعه  دچار آسیب های فراوانی خواهد شد و مسئولیت اجتماعی به فراموشی سپرده میشود. حیدری اضافه کرد : در صورتی آسیب های مدرن و سنتی در جامعه کمرنگ می شود و کاهش پیدا خواهند کرد که آحاد جامعه و افراد توانمند در جامعه حضور داشته باشند و به کمک دستگاههای متولی امر بیایند.
مدیرکل بهزیستی خاطر نشان کرد : سازمان بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی در قانون برنامه ششم توسعه به همه افرادی که  برای کمک به فرودستان و جامعه هدف اعلام آمادگی و مراجعه کنند با کمال میل پذیرای ایشان خواهد بود.
نیاز های افراد و طبقات فرودست جامعه بسیار زیاد و گسترده است و امکانات دولتی بسیار محدود .
این مسئول با اشاره به اینکه باکمال افتخاراعلام میکنم  خوشبختانه اداره کل بهزیستی استان البرز از حمایت بسیار خوب و قوی مردم ،  اعتماد عمومی و سرمایه ی اجتماعی در استان بهره مند است گفت : نیاز است که این خیرات و نذورات و کمک های خیرین عزیز ساماندهی  و سازماندهی شود تا در جهت نیاز واقعی جامعه هدف بهزیستی و در راستای تحقق اهداف خاص و ایجاد شغل مناسب برای زنان سرپرست خانواده هزینه شود.

وی افزود : از محل همین خیرات طرح خیرین آسمانی که در سالهای قبل  برای زنان سرپرست خانوار و معلولین که بدست آوردن شغل و موقعیتی برای کسب درآمد و توانمند شدن امری مشکل است جمع آوری شده  که ۱۵۰ شغل آبرومندانه مختص زنان سرپرست خانواده ایجاد گردید و همچنین  ۳۳۳ کمک هزینه تامین مسکن مددجویان که  از مهمترین پارامتر های توانمند سازی است تامین گردید و کمک هزینه جهیزیه برای جوانان در شرف ازدواج هم از همین محل تا کنون تأمین شده است.

در این برنامه از خدمات خیرین استان با اهدا ء لوح سپاس و تندیس یادبود تقدیر گردید و همچنین تجهیزات کارآفرینی و اشتغال به تعدادی از زنان سرپرست خانواده و مادران دارای فرزند معلول اهداء گردید.

در پایان این مراسم که با اجرای فرهنگی فرزندان معلول در قالب گروه آهوان اجرا گردید مبلغ ۲ میلیون ریال به هر یک از هنرمندان توسط مدیر کل بهزیستی و مبلغ ۱ میلیون ریال توسط مدیر عامل بانک‌تجارت به هر یک از هنرمندان و مبلغ ۱۰ میلیون ریال توسط املاک یاسین به کل گروه هنرمندان آهوان هدیه داده شد.
 

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 299655
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18093113 تعداد بازديد زيرپورتال: 307230 اين زيرپورتال امروز: 367 سایت در امروز: 19704 اين صفحه امروز: 348