banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   17:52:07
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/10/10 دوشنبه

بازدید معاون رئیس جمهور از شیرخوارگاه امام علی (ع) و اورژانس اجتماعی

دکتر ابتکارمعاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری: در بازدید از مرکز شیرخوارگاه امام علی (ع) و اورژانس اجتماعی (۱۲۳) بهزیستی البرز گفت :یکی از فعالیت های خوب،اثر بخش،عالمانه و تخصصی اورژانس اجتماعی بهزیستی است. و از فعالیت های بهزیستی البرز بابت این اقدامات تقدیر و تشکر بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : امروز دوشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۱۰ خانم دکتر معصومه ابتکار از شیرخوارگاه امام علی (ع) و اورژانس اجتماعی شهرستان کرج بازدید کرد.

در این بازدید که توسط معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به همراه دکتر شهبازی استاندار البرز به عمل آمد دکتر معصومه ابتکار گفت: آگاهی از اورژانس اجتماعی باعث می‌شود افرادی که مجرم هستند و نیت مجرمانه دارند بدانند که چنین امکان و مداخله‌ای وجود دارد که این برای مردم امنیت و برای مجرم ناامنی می‌آورد.

برون سپاری این فعالیت‌ها تا جایی که قانون اجازه دهد ضروری است و امیدواریم در البرز با سرمایه اجتماعی خوبی که داریم این کار انجام شود.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد: اورژانس اجتماعی مهمترین مرحله مداخله اجتماعی است و این امکان را  می‌دهد که هر فردی که در معرض خطر است یا از یک خطر اطلاع دارد یتواند با شماره 123 تماس بگیرد و وضعیت خود را گزارش و کمک درخواست کند.

دکتر ابتکار افزود: در هر حال اورژانس اجتماعی این فرصت را به کودکان هم می‌دهد که با یک تماس آسیب احتمالی را اطلاع دهند و بتوانند از خود محافظت کنند.

وی تصریح کرد: آگاهی از اورژانس اجتماعی باعث می‌شود افرادی که مجرم هستند و نیت مجرمانه دارند بدانند که چنین امکان و مداخله‌ای وجود دارد که این برای مردم امنیت و برای مجرم ناامنی می‌آورد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد : یکی از اقدامات اثربخش، عالمانه و تخصصی بهزیستی فعالیت اورژانس اجتماعی است که در بازدید امروز کاملا مشهود است که اداره کل بهزیستی البرز این مهم را بخوبی انجام داده است و بهمین سبب  اقدامات این اداره کل جای تقدیر و تشکر  ویژه دارد.


ابتکار در پایان به تدوین سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده هم اشاره و خاطرنشان کرد: این سند از سال گذشته تدوین شده و در 31 استان امضا و چارچوب آن هم تعریف شده است، خوشبختانه اکثر استان‌ها از جمله البرز این سند را تدوین کرده‌اند تا براساس آن آسیب‌ها و شکاف‌هایی که در ارائه خدمات به زنان و خانواده وجود دارد کاهش پیدا کند، از سال 98 این سند اجرا می‌شود.
دکتر ابتکار در خصوص مصوبه دولت برای اعطای شناسنامه به کودکان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی هم گفت: دولت مصوبه خوبی را گذراند تا زنانی که همسران خارجی دارند بتوانند قبل از 18 سال برای فرزندان خود تقاضای تابعیت کنند، این مصوبه دولت است و  نیاز دارد که در مجلس هم تصویب شود

«دکتر شهبازی  »استاندار و نماینده عالی دولت در استان البرز نیز در این بازدید با اشاره به اینکه برای بار دوم از آغاز مسئولیت بعنوان استاندار البرز از اورژانس اجتماعی بازدید می کنم، افزود: رسیدگی به آسیب های اجتماعی از جمله برنامه های اولویت دار ما هست و با تمام توان در کنار اداره کل بهزیستی ایستاده ایم و با توجه به خدمات ارزشمندی که این سازمان ارائه میدهد این نوید را میدهیم که از حمایت کامل ما بهره مند خواهند بود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز همواره بر توجه ویژه مسئولان به حوزه آسیب های اجتماعی تاکید ویژه ای داشته اند و مجموعه خدماتی که در شیرخوارگاه و اورژانس اجتماعی فعال در کرج و شهرستان های استان ارائه می دهند در راستای کاهش و ساماندهی آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی در راستای ارائه مشاوره، خدمات قابل توجهی را ارائه می دهد، افزود: با توجه به منابع محدود سازمان بهزیستی البرز، در کنار این مجموعه قرار داریم تا نیازهایشان را برطرف سازیم.

استاندار البرز به سند توانمند سازی بانوان اشاره کرد و گفت: بر این اساس استانداران تفاهم نامه ای با معاون بانوان و خانواده ریاست جمهوری امضا کردند که این امر در استان البرز محقق شده است.
استاندار البرز در پایان گفت : امید است با همراهی و تعامل سازمان های مردم نهاد، خیرین و سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی، آسیب های اجتماعی به حداقل ممکن برسد.

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 299634
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18093065 تعداد بازديد زيرپورتال: 307209 اين زيرپورتال امروز: 346 سایت در امروز: 19656 اين صفحه امروز: 327