banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   17:53:33
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/7/29 يكشنبه

بازدید استاندار البرز و مدیرکل بهزیستی از مرکز توانبخشی آفتاب

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : صبح امروز یکشنبه مورخ ۱۳۹۷/۷/۲۹ «دکتر نجفی» استاندار البرز و «دکتر حیدری » مدیرکل بهزیستی استان البرز از مرکز توانبخشی آفتاب دیدار کردند و در جریان روند خدمات دهی این مرکز به کودکان و نوجوانان قرار گرفتند.

استاندار البرز از فعالیت بخش خصوصی در راستای ایجاد بستری برای ارائه خدمات به معلولان جسمی و حرکتی قدردانی کرد و ادامه داد: بهزیستی به تنهایی نمی تواند بار بزرگ مسئولیت آموزش و توانبخشی معلولان را بر عهده بگیرد.

وی گفت: افرادی که با عشق و حس نوع دوستی اقدام به راه اندازی چنین مراکزی کرده اند باید مورد حمایت قرار گرفته و موانع سر راه آنها رفع شود.

دکترنجفی افزود: مسئولان سایر حوزه ها نیز باید طی بازدید از این مراکز به مشکلات و موانع پی برده و در راستای حل آنها مساعدت کنند.

مرکز جامع آموزشی و توانبخشی جسمی - حرکتی آفتاب که درمحل رجائی شهر کرج واقع شده با هدف ارائه ی خدمات آموزشی و توانبخشی برای کودکان با نیازهای ویژه تأسیس شده است. خدمات توانبخشی ارائه شده در این مرکز شامل خدمات کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و خدمات پزشکی است.

این مرکز با داشتن کارگاه آموزشی تولیدی حمایتی ، گام های محکمی در جهت تلفیق معلولین در اجتماع و اشتغال زایی آنها برداشته است .

در این مرکز نظیر کشورهای صاحب نامی که در حوزه های توانبخشی فعالیت دارند، از روشهای مکمل پزشکی نظیر طب سوزنی، هومیوپاتی و...نیز استفاده می شود.

 با توجه به نیاز این توانخواهان به تحصیل ، این مرکز اقدام به تأسیس اولین دبستان و پیش دبستانی جسمی - حرکتی و چند معلولیتی در همین مکان نمود. این دبستان، اولین دبستان و پیش دبستانی جسمی - حرکتی و چند معلولیتی ایران بوده وعلاوه بر اینکه مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی برای کودکان جسمی - حرکتی تجهیز شده است، برای کودکان چند معلولیتی که معلولیت غالب آنها جسمی ،ذهنی و یا حسی ( کم بینایی و کم شنوایی ) است نیز خدمت رسانی می کند

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 299657
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18093119 تعداد بازديد زيرپورتال: 307232 اين زيرپورتال امروز: 369 سایت در امروز: 19710 اين صفحه امروز: 350