banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   15:25:38
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/7/18 چهارشنبهدر راستای هدف افزایش آگاهی و فرهنگ جامعه نسبت به اهمیت رشد و تکامل کودکان

برگزاری مراسم ویژه روز و هفته ملی کودک در استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۷/۱۷ مراسم روز کودک با همکاری بهزیستی استان البرز ، بهزیستی شهرستان کرج ، کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک استان البرز و کانون رشد خلاق و انجمن دوستداران کودک  با حضور کلیه مهدهای کودک اشهرستان کرج در محوطه تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.
کودکی مهمترین و حساس ترین مرحله رشد و شکل گیری شخصیت و هویت انسان است. سلامت جسمی، روانی و عقلی انسان و در بعد وسیع تر جامعه، وابستگی عمیق و غیر قابل انکاری به چگونگی و کیفیت این دوره از زندگی دارد. محدودیت های جسمی و روند رو به رشد عقلی کودکان ایجاب می کند که حمایت های خاص و مراقبت های ویژه ای برای این گروه سنی مد نظر قرار گیرد. این اقدامات باید مفهوم و قالب مناسبی یافته و با توجه به کنجکاوی و جستجوگری کودکان، ناتوانی کودکان برای استیفای مستقیم حقوق خویش و نهایتا الگو پذیری ایشان، همکاری بخش های مختلف در حوزه های حمایتی وسیع و چند جانبه لازم است تا سیاستگذاران، آحاد جامعه و والدین الزام حقوق کودکان را کاملا احساس نموده و در جهت تحقق آن کوشا باشند.
هفته ملی کودک فرصت مناسبی برای قدردانی از مقام کودک، حمایت طلبی و حساس سازی جامعه نسبت به دوران کودکی و اهمیت توجه به حقوق انسانی کودکان به عنوان سرمایه های ملی و آینده سازان ایران اسلامی است؛ لذا در هفته ملی کودک به منظور همگرایی و هم افزایی درون بخشی و با بهره گیری از تجربیات چندین ساله سازمان در برگزاری روز ملی کودک و استفاده از ظرفیت های درون سازمانی اقدام به برنامه ریزی هفته ملی کودک نمود؛ وجه تمایز این برنامه با سال های گذشته، تمرکز بر فرهنگ سازی حضور کودکان دارای نیازهای ویژه در محیط های اجتماعی و تشویق تعامل بیشتر این گروه از کودکان با همسالان خود می باشد. علاوه بر این در برنامه امسال حضور و مشارکت فعال کودکان و خانواده ها از طریق اجرای اولین جشنواره فیلم و نقاشی روز ملی کودک نیز پیش بینی شده است.

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 277537
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16969216 تعداد بازديد زيرپورتال: 284638 اين زيرپورتال امروز: 536 سایت در امروز: 23411 اين صفحه امروز: 507