banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   15:23:06
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/7/8 يكشنبهبه منظور هم اندیشی و همگرایی در راستای تحقق بخشیدن به اهداف مشترک سازمان بهزیستی و کمیته امداد

نشست مشترک مدیرکل بهزیستی و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : دکتر اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز به همراه جمعی از معاونین تخصصی خود به کمیته امداد امام(ره) رفت و به منظور هم اندیشی و همگرایی در راستای تحقق بخشیدن به اهداف مشترک سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام جلسه ای با محمد محمدی فرد مدیرکل کمیته امداد و معاونینش برگزار نمود.

در این جلسه محمد محمدی فرد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن خوشامد گویی به مدیرکل بهزیستی اظهار داشت : مجموعه مردمی و مؤثر بهزیستی و کمیته امداد دو بال حمایتی عمده ی نجات بخش و امداد رسان به جامعه محرومین و نیازمندانند و به همین دلیل حس همگرایی شدید و قرابتی با شما داریم و شما هم مانند ما اهل امداد هستید.

ضرورت یک تبادل نظرهایی احساس میشود که بتوان بصورت مکمل با بهزیستی حرکت کنیم در میدان عمل هم برنامه هایمان تلاقی پیدا خواهد کرد در جهت حمایت مددجویانی که نیازمندند و معلول هم در خانه دارند.

با اقتباس از مجمع خیرین مدرسه ساز و خیرین سلامت برای شکل گیری مجمع خیرین کار آفرین برای نیازمندان و جامعه هدف پیشنهادی تدوین و اماده شده است این مجمع مردم نهاد را با حضور مردم و خیرین راه اندازی و سازماندهی کنیم.

در نظر داریم افرادی که استعداد اقتصادی و ایده ها و توان اقتصادی خوبی دارند و اهل خیر هم هستند را ساماندهی کنیم و کمیته امداد ، بهزیستی ، اوقاف و امور خیریه یک ارتباط الهام بخش نه ، ارتباط اجرایی برای اعلام نیاز و نمایندگانی را در هیئت مدیره استانی پیگیری کنند.

برای اینکه هیئت موسس شکل بگیرد از این سه نهاد استفاده شود و این مجمع خیرین کارآفرین شکل بگیرد و خیرین را ترغیب به مشارکت کنیم .

شخص جناب استاندار و معاون ایشان جناب کامکار هم استقبال خوبی از این طرح به عمل اوردند و نامه ای به دستگاهها ارسال شد که خیرین را معرفی کنند که حدود ۲۰۰ نفر تا کنون معرفی شده اند و این مجموعه کمک شایانی به بهبود وضعیت اشتغال و صنعت استان البرز خواهد بود.

ما باید یک سندیکا و‌ یک گروهی برای حل مشکلات در زمینه اشتغال ایجاد کنیم‌

مدیر کل کمیته امداد در پایان گفت : ما پیرو این مبحث از اداره کل بهزیستی استان درخواست همکاری داریم که باید جلسات توجیهی اولیه را برگزار کنیم و نیاز های حوزه اشتغال را بطور کامل بررسی کنیم.

دکتر اسدالله حیدری ضمن تشکر از دعوت کمیته امداد و برگزاری این نشست و همچنین تعاملات و همکاری های بسیار خوب و نزدیکی که این ارگان با سازمان بهزیستی دارد اظهار داشت : دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد در حقیقت همان دستگاههایی هستند که بدنبال تحقق آرمان های انقلاب هستند.

شعار اولیه و آرمان حضرت امام عدالت اجتماعی بود و وقتی به این مسئله نگاه میکنیم به این پی میبریم که حتما باید سازوکاری اندیشیده شود و وقتی به شرایط سخت امروز جامعه می نگریم متوجه میشویم اگر این دوراندیشی نبود مطمئنا بخش زیادی از جامعه دچار چالش می شد و از تامین نیاز های اولیه بازمی ماند.

اگرچه علیرغم تلاشهای سازمانهای اجتماعی بخشی از جامعه امروزه دچار مشکلات معیشتی است ولی خوشبختانه با وجود این دو نهاد بخش زیادی از آلام این افراد کاهش پیدا میکند و به رفع فقر در جامعه کمک میکند.

در بحث سالمندان که ۱۲ درصد جمعیت استان البرز را تشکیل میدهند باید دبیرخانه شورای سالمندان را فعال کنیم و با همکاری شما و دانشگاه علوم پزشکی زوایای مختلف زندگی سالمندان را پوشش دهیم و مجموعه ای وسیع از دستگاههای اجرایی را موظف کنیم که  به این قشر عزیز خدمات مطلوب و موثر ارائه دهند.

مدیرکل بهزیستی البرز در ادامه گفت : اینکه هرساله تعدادی افراد نیازمند را توانمند میکنیم از افتخارات ما هست باید افراد نیازمند را به نقطه توانمندی برسانیم و بهترین شیوه را برای پیمودن این مسیر انتخاب نماییم و یکی از اهداف بزرگ ما در بهزیستی این است که ازافرادی که نیازمند هستند، بهترین مددکاری به عمل آید و فقر در جامعه ریشه‌کن شود و اینکه دولت در سال گذشته میزان کمک‌ به این عزیزان را ۳ برابر افزایش داد به این معناست که دولت این اراده و توانمندی را دارد و باید این مسیر را ادامه دهد و مطمئنا همه توان خود را در این راستا خواهد گذاشت.

دکتر حیدری در پایان گفت: خداراشاکریم که همه همکاران ما در بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) همت و انگیزه کافی جهت حل معضلات اجتماعی را دارند.

در ادامه جلسه هر یک از معاونین تخصصی دو دستگاه با توضیح حوزه فعالیت های خود به تشریح عملکرد دستگاه مربوطه پرداخته و پیشنهاداتی در خصوص همکاری های بیشتر و موثر تر در جهت رفع مشکلات مددجویان بیان کردند.

.

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 277499
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16969134 تعداد بازديد زيرپورتال: 284600 اين زيرپورتال امروز: 498 سایت در امروز: 23329 اين صفحه امروز: 469