banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   15:25:14
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/7/4 چهارشنبه

پیام مدیرکل بهزیستی البرز به مناسبت هفته تکریم سالمندان

دکتر اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز به مناسبت هفته سالمند پیامی بدین مضمون صادر نمود:

 تو معلّم خانواده و الگوی جامعه هستی ما بر قامت به رکوع رفته تو سجده احترام می گذاریم و بر دستان پینه بسته ات بوسه مهر می زنیم و در کلاس آموزه های زندگی تو، زانوی ادب، بغل می گیریم و خود را وامدار مهر و محبت و صفای تو می دانیم.

سوم تا نهم مهر ماه از سوی سازمان بهزیستی کشور به عنوان هفته گرامیداشت و تکریم مقام سالمند باشعار(گرامیداشت پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان) نام گذاری شده است. 

 تجارب ارزشمند و کوله بار دانش و دانایی سالمندان و فرزانگان می تواند نقش بسیار اساسی در استحکام خانواده، انسجام اجتماعی و تربیت نسل های آینده جامعه داشته باشد.

 در حال حاضر حدود ۳۴۲ هزار سالمند در استان البرز وجود دارد که ۱۰۲۶ نفر از آن ها تحت پوشش بهزیستی البرز در ۲۴ مرکز سالمندان نگهداری میشوند.

در حوزه چگونگی رفتار با سالمندان مبحث آموزش از اهمیت زیادی برخوردار است و برای این مهم باید برنامه ریزی بلند مدت را پیش بینی کرد و آموزش جامعه اولین قدم در این مبحث است.

جوانان و میان سالان که  در حال حاضر بدنه اصلی جامعه را تشکیل میدهند باید مراقبت های صحیح و علمی از سالمند را فرابگیرند و سالمندان نیز باید آموزش های خود مراقبتی را فرابگیرند تا به هنگام بروز مشکل بتوانند به تنهایی از پس آن بر بیایند و همه مردم باید سعی کنند به منزلت و جایگاه سالمندان واقف باشند.

به همین منظور اینجانب مراتب تبریک خود را به مناسبت این روز فرخنده و گرامی اعلام میدارم و از خداوند متعال طول عمر همراه با عزت و سربلندی برای همه این عزیزان خواستارم.

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 277531
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16969204 تعداد بازديد زيرپورتال: 284632 اين زيرپورتال امروز: 530 سایت در امروز: 23399 اين صفحه امروز: 501