banner-behzisti
چهارشنبه 29 اسفند 1397   01:17:58
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/4/16 شنبه

نخستین نشست ابنیه استان البرز در سال ۹۷ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز :اولین کمیته ابنیه استان البرز در سال جاری  روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۹ با حضور « مجید باقری » معاون پشتیبانی به عنوان رئیس جلسه و جمعی متشکل از معاونین تخصصی و مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی و نماینده مراکز غیر دولتی و کارشناس دفتر حقوقی، برگزار گردید.
در این جلسه ضمن پیگیری مصوبات قبلی به بررسی مشکلات ادارات شهرستان و مراکز غیر دولتی تحت نظارت سازمان پرداخته شد.
« ارجمند نیا » مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی  بهزیستی البرز ضمن تاکید بر اینکه طی بازدیدهای بعمل آمده، بسیاری از ساختمانها پس از صدور مجوز همچنان مشکلات زیادی در زمینه مناسب سازی وجود دارند، خواستار ایجاد بستر قانونی جهت تایید کارشناسان مناسب سازی قبل از صدور مجوز برای مراکز شد.
« طاهری» مدیر عامل مرکز غیردولتی، با اشاره به این مطلب که کارشناسان توانبخشی اطلاعات تخصصی در زمینه استاندرادهای مناسب سازی ندارند و اینکه این نکات باید در مراحل ساخت و تجهیز ساختمانها مورد بررسی قرار بگیرد، و همچنین مشکل استیجاری بودن بسیاری از ساختمان های مراکز، پیشنهاد دادند که بهزیستی به صورت دوره ای، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی نمایند تا تغییر در ساخت و ساز و اعمال قوانین در زمینه مناسب سازی امکان پذیر باشد.
«باقری »معاون پشتیبانی و منابع انسانی، با تاکید بر رعایت قانون حمایت از حقوق معلولین متذکر شدند که با درک شرایط موجود باید اصلاحات  مورد نیاز در خصوص ابنیه صورت پذیرد و بهزیستی موظف به برگزاری دوره های آموزشی برای مسئولین مراکز جهت انتقال اطلاعات و دانش مورد نیاز در زمینه مناسب سازی میباشد. وی تاکید داشت بازدید از مراکز باید پس از برگزاری دوره های آموزشی انجام شود.و بازدید مجدد از مراکز و ساختمانها، استانداردهای مناسب سازی مورد بازنگری قرار گرفته و مشکلات عام ابنیه اعلام گردد و مراکز موظفند طی بازه زمانی تعیین شده، جهت رفع مشکلات و نواقص اقدام نمایند.
«ارجمندنیا » در ادامه صحبت ها اظهار داشت با مساعدت مدیر کل و معاون  پشتیبانی ، کلیه مصوبات گذشته اجرا شده است که به امید خداوند سال جاری در صورت تخصیص اعتبار مناسب از سوی کشور و استان کلیه ادارات بهزیستی در سطح شهرستان های استان برای همه مردم بسهولت قابل دسترسی می باشد .
تصمیمات اتخاذ شده در این نشست به شرح ذیل می باشد :
مقرر گردید تمامی مراکز تحت نظارت بهزیستی در مرحله صدور و تمدید مجوز قبل از انعقاد هرگونه قرارداد، می بایست فرم تاییدیه دفتر فنی مهندسی و همچنین تاییدیه کارشناس مناسب سازی را در پرونده خود داشته باشند. مقرر گردید بازدید از تمامی مراکز تحت نظارت توسط کارشناسان مناسب سازی شهرستانها صورت پذیرفته و مشکلات در زمینه مناسب سازی به ترتیب اولویت به دبیرخانه ستاد اعلام گردد. تمامی پروژه های عمرانی اعم از تملک دارایی و پروژه های مسکن مهر، باید توسط کارشناس مناسب سازی مورد بازدید مجدد قرار بگیرد. مقرر گردید بهزیستی دوره های آموزشی جهت باز آموزی مسئولین مراکز و کارشناسان مربوطه برگزار و پس از اتمام دوره ، اقدام به بازدید از مراکز نمایند.
|

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 298015
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18002999 تعداد بازديد زيرپورتال: 305557 اين زيرپورتال امروز: 74 سایت در امروز: 1379 اين صفحه امروز: 56