banner-behzisti
چهارشنبه 29 اسفند 1397   01:20:45
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/4/12 سه‌شنبهبا حضور مدیر کل بهزیستی استان البرز

گردهمایی بزرگ صیانت از بهبودیافتگان اعتیادو تقدیر از اشتغال یافتگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : امروز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۴/۱۲ همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر گردهمایی بزرگ صیانت از بهبودیافتگان اعتیاد و تقدیر از اشتغال یافتگان با حضور دکتر « اسدالله حیدری » مدیر کل بهزیستی استان البرز ، « مژگان رضازاده » معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی البرز و « مهدی فلاح نژاد » مدیر بهزیستی شهرستان اشتهارد و جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.
دکتر اسدالله حیدری مدیر کل بهزیستی استان البرز ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان و بانیان همایش اظهار داشت: بهزیستی بعنوان  یکی از دستگاههای کاهش دهنده و کنترل کننده آسیب ها در اجتماع است، امروزه متاسفانه بحث اعتیاد یکی از اساسی ترین مباحث جامعه ما و جوانان ماست.
جامعه امروز ما جامعه ای در حال گذار است ، از سنت به مدرنیته که این موضوع باعث پیامد هایی در جامعه ، نظام و خانواده است . آثار مخرب آن تهدید کننده جوانان و مردم ماست و باید تمام همت خود را بکارگیریم برای عبور از این گذارو این گردنه.
وی افزود : وظیفه دولت تسهیلگری است  و  تسهیل گر باید  فرآیند گذر کردن جامعه از این برهه را به منظورکمتر آسیب رسیدن به شهروندان مهیا کند.
کشور ما در دو بخش درگیر مقوله اعتیاد است و پدیده مواد مخدر که بخش سخت افزاری آن مقابله با عرضه مواد مخدر ست که کار نیروهای امنیتی و نظامی و اطلاعاتیست که در این حوزه همواره موفق بوده اند این عزیزان ، با توجه به اینکه در همسایگی ما کشوریست که از بزرگترین تولید کنندگان مواد مخدر است و همین باعث شده که بسیاری از استان های ما تبدیل شده به معبر و ترانزیت جهت حمل مواد مخدر و یا اینکه تبدیل به بارانداز مواد مخدر شده است و همین در دسترس بودن مواد مخدر بسیار آسیب رسانده به جامعه ما  و پیامد بسیار بدی داشته برای مردم ما و باید دستگاههایی وجود داشته باشد برای مبارزه با شیوع این پدیده  که تلاش در کاهش تقاضا کنند با روش هایی نوین و تخصصی برای مقابله با این امر.

بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب های  در کنار سایر ارگانها مثل آموزش و پرورش ، دانشگاه علوم پزشکی و نیروهای نظامی و انتظامی ، استانداری ها و شورای مبارزه با مواد مخدر خدمات ارائه می دهد.
طرح هایی در محلات حاشیه ای و در بین کودکان از سنین پایین و خانواده ها از سوی سازمان بهزیستی انجام می گردد برای امر آموزش و کنترل کاهش آسیب ها.آموزش و فرهنگ سازی در بین اقشار مختلف جامعه که توان فرد را در مقابل تقاضای مواد مخدرافزایش دهد و اراده آنها را بالاتر ببرد چون رکن اساسی خود فرد و توان و اراده اوست. 
مراکز مشاوره، راهنمایی ، مراکز توانمند سازی در سازمان بهزیستی تمام توان و تخصص نیروی انسانی آموزش دیده خود را بکار گرفته است در جهت آموزش و کمک به مردم جامعه که افرادی را که مراجعه میکنند را آموزش دهند برای ارتقاء  و تقویت توان برای مقابله با تمایلات خود و تقاضا .
بنابراین توصیه ما بر اینست که از این خدمات بهزیستی استفاده بهینه شود.
امروزه بهزیستی بدنبال گسترش  "دادگاه درمان مدار" است ، برای اینکه چرخه حمایت را کامل کند، یعنی هم فرد مختار باشد که خود نحوه درمان را انتخاب کند و هم اینکه از خانواده فرد حمایت ویژه کند.
این افراد قربانیان شرایط و نابسامانی های اجتماعی  و اقتصادی هستند و شان و منزلت و پایگاه خود را در جامعه از دست داده اند و نیاز مبرم به کمک دارند.
دکتر حیدری گفت : تاکید میکنم بیکاری و فقر الزاما اعتیاد نیست اما زمینه ساز اعتیاد میتواند باشد و باید اذهان روشن شود و فرهنگی متناسب  با شرایط کنونی جامعه نهادینه گردد.
آنچه که بسیار اهمیت دارد صیانت از این افراد است و حمایت همه جانبه از کسانی که دیگر سوء مصرف ندارند و باید تلاش کنیم شرایط زندگی و اقتصادی به شکلی مناسب باشد که بازگشت فرد به جامعه و خانواده را تسهیل کند و این افراد به زندگی طبیعی و آبرومندانه بازگردند.
ما معتقدیم نجات یک فرد همان نجات خانواده و جامعه ماست پس تمام همت خود و تخصص و دانش خود را در سازمان بهزیستی بکار میگیریم در زمینه پیشگیری و آماده سازی شغلی و روحی و توانمند سازی خواهیم کوشید. 
دکتر حیدری افزود : خود افرادی که درگیر این معضل هستند باید تحت آموزش قرار بگیرند و تقویت شوند برای مبارزه با تمایلات و تقاضای فرد برای گرایش به سمت و سوی اعتیاد و حتی این امر آموزش و فرهنگ سازی بقدری حائز اهمیت دانسته شده که باید از دوران کودکی و پیش از دبستان صورت گیرد.
ما بعنوان بهزیستی که از پیش از تولد تا زمان سالمندی حمایتگر انسان هاست در این راستا میکوشیم که  انسان ها را به مسیر عالی و متعالی زندگی هدایت کنیم.
مدیر کل بهزیستی استان البرز از کارفرمایان اشتغالزا برای افراد بهبود یافته قدردانی کرد و گفت : شما عزیزان همواره یاریگر ما در سازمان بهزیستی هستید و بازوی قدرتمند ما محسوب می شوید که میتوانید در کنار ساختارهای دولتی از این افراد حمایت کنید.
 

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 298050
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18003069 تعداد بازديد زيرپورتال: 305595 اين زيرپورتال امروز: 108 سایت در امروز: 1449 اين صفحه امروز: 91