banner-behzisti
پنجشنبه 27 دي 1397   23:54:43
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/2/11 سه‌شنبهبا حضور استاد کوچ باخ از کشور آلمان و به میزبانی استان البرز

برای چهارمین بار در سطح کشور تکنیک های توانبخشی مبتنی بر بازی مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : روز دوشنبه مورخ 97/2/10 در مراسمی با حضور " دکتر افروز صفاری فرد " مدیرکل دفترامور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی کشور " و " شیوا اکبری " معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز " ،   چهارمین دوره " نیو بوت "  به میزبانی بهزیستی استان البرز در مرکز جامع آموزشی توانبخشی آفتاب افتتاح شد.
دکتر " افروز صفاری فرد " در آیین افتتاح این کارگاه آموزشی ضمن خوشامد گویی به میهمانان و کارشناسان مدعو ، از استاد " کوچ باخ " که در راستای آموزش روش های نوین و کاربردی درجه یک آموزشی که در جمع حضور داشت تشکر ویژه کرد و گفت : با روش بسیار نوین " بوبت " ایجاد آرامش روحی روانی برای بچه ها در کنار تجربیات قدیمی مربیان میتوان بهترین نتیجه را از امور توانبخشی روزانه گرفت و امیدوارم شما عزیزان از حضور استاد گرانقدر و با تجربه بهترین تجربه ها را کسب کنید و این شیوه های نوین درمانی را در راس کار خود قرار دهید.
"صفاری فرد " افزود : امروز در سطح کشور 94 مرکز نگهداری روزانه  کودکان جسمی حرکتی داریم که این آمار از نظر کمی بسیار قابل قبول و مطلوب است و از منظر کیفی نیز در راستای بهبود عملکرد و هدفمند تر شدن پروسه و آشنایی با روش های جدید به همراه تجربیات بهترین نتیجه ها را میتوان گرفت.
وی افزود : تلاش خواهیم کرد جلسات آموزشی پیش رو بسیار مثمر ثمر و کاربردی باشد و از استاد باخ برای در اختیار گذاشتن تجربیات ارزشمندشان بسیار قدردانی و تشکر کرد.
 این کارگاه  شش روزه  با حضور کارشناسان مراکز توانبخشی معلولین جسمی حرکتی  استان های اصفهان و خراسان رضوی، خوزستان ، سیستان و بلوچستان ، کردستان و گیلان و گرگان و مرکزی در استان البرز برگزار شد .

لازم به توضیح است : در بوبت جدید درمانگر بر روی نقص مراجع خود متمرکز نیست ، بلکه سعی می کند با درک صحیح از اثرات نقص بر روی فعالیت های فرد ، با طراحی محیط بر اساس توانمندی هایش ، سطح مشارکت توانخواه را اجتماع افزایش دهد . امروزه بوبت جدید به عنوان یک مکتب بین رشته ای سعی دارد که نه تنها بر روی حرکات و فعالیت های جسمی تمرکز کند بلکه با تقویت و توسعه رشد حسی ) حواس عمومی و اختصاصی ( و حیطه های شناختی موجب رشد تواناهایی های ادراکی و شناختی توانخواه شده و موجب ارتقاء مهارت های ارتباطی او با محیط و اجتماع شوند ، اعتماد به نفس را بالا برده و با افزایش نشاط سبب افزایش روحیه چالش پذیری شود . طراحی تکالیف در بوبت جدید ، با در نظر گرفتن تواناهایی فردی ، تمایلات ، آرزو ، خلقیات ، خانواده و روابط اجتماعی توانخواه صورت می پذیرد تا بتواند امور روزمره زندگی ، بازی و تحصیل را با حداکثر استقلال انجام دهد.

" شیوا اکبری " معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز نیز در این زمینه  گفت: این کارگاه آموزشی شش روزه تکنیک های نیو بوبت ( تکنیک های توانبخشی مبتنی بر بازی) ویژه کودکان معلول جسمی حرکتی و فلج مغزی زیر 15 سال  با هدف آشنایی کاردرمان ها و فیزیوتراپ ها با تکنیک های بوبت در درمان کودکانی که با مشکل حرکتی مواجه هستند با حضور کارشناسان مسئول توانبخشی و کارشناسان مراکز غیر دولتی 9 استان کشوربه میزبانی بهزیستی استان البرز برگزار می شود.

"اکبری " خاطرنشان کرد: کارشناسان دعوت شده پس از این دوره در استان های خود اقدام به برگزاری دوره آموزشی نیو بوبت می کنند و اساس تکنیک بوبت ایجاد فضای شاد برای کودکان است که اشتیاق بیشتری برای انجام حرکات درمانی پیدا کنند.

 

.
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 253640
تعداد بازديد کنندگان سايت: 15743081 تعداد بازديد زيرپورتال: 260038 اين زيرپورتال امروز: 751 سایت در امروز: 30725 اين صفحه امروز: 721