banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   15:26:22
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/6/9 جمعهدولت با حمایت از بنگاه های اقتصادی درصدد توسعه اشتغال و کارآفرینی است

دکتر بند پی : امسال ۹۵۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد.

دکتر انوشیروان محسنی بندپی به مشکلات اقتصادی کارگران اشاره کرد و بیان کرد: به تازگی دولت در نشستی فوق‌العاده اعلام‌ کرد که تأمین کالاهای اساسی اقشار کم‌درآمد و همچنین حمایت‌های اجتماعی از این افراد در دستور کار قرار دارد ضمن آنکه 5 دهک پائین جامعه از حمایت نقدی برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : « دکترانوشیروان محسنی بندپی »روز جمعه مورخ ۱۳۹۷/۶/۹  در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان آبیک واقع در شهرستان نظرآباد استان البرز اظهارداشت: دولت با حمایت از بنگاه های اقتصادی درصدد توسعه اشتغال و کارآفرینی است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال یکی از سیاست‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که موضوع اشتغال را در ابعاد پایدار، فراگیر، روستایی، طرح کارورزی و کارآموزی دنبال کنند.

وی افزود: حمایت از بنگاه‌های اقتصادی برای تامین مواد اولیه از دیگر اقدامات حمایتی دولت تدبیر وامید در بخش تولید به شمار میآید.
« دکتر بندپی » با تأکید بر اینکه دولت در زمینه اشتغال روستایی برنامه‌های مدونی دارد، گفت: اکنون با پشتوانه ارزی به میزان یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه بانکی درصدد هستیم تا با رونق کشاورزی، صنایع‌دستی و گردشگری اشتغال پایدار روستایی ایجاد شود.

محسنی بندپی با تأکید بر اینکه باید زمینه ماندگاری روستاییان درمحل سکونت خود فراهم شود، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌ زمینه اشتغال ۱۵۰هزار روستایی فراهم می‌شود. 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح کارآموزی، گفت: شرایطی فراهم کرده‌ایم تا بنگاه‌های اقتصادی در صورت نیاز دانش آموختگان رشته‌های فنی را به ‌صورت کارورز به ‌کار گیرند.
محسنی بندپی با تأکید بر اینکه دولت در طرح کارآموزی ، بیمه مسئولیت مدنی و پرداخت ماهانه ۳۰۰هزار تومان را تقبل کرده ، بیان کرد: اگر بنگاه های اقتصادی افراد مشغول در طرح کارآموزی را جذب کنند، دولت نیز مسئولیت ۲سال بیمه کارفرمایی را بر عهده خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشورسال گذشته از ۶۰۰میلیارد تومان و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از یک هزار و۴۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی بهره‌مند شدند، اظهار داشت: دراین مدت سازمان بهزیستی ۵۷ هزار نفر و کمیته برای ۱۵۰هزار نفر شغل ایجاد کردند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بنیاد شهید نیز به نهادهای حمایتی برای ایجاد اشتغال اضافه شده است، گفت: امیدواریم با عملیاتی شدن برنامه های جدید شاهد کاهش بیکاری در کشور باشیم.

محسنی بندپی در ادامه با اشاره به اینکه کارخانه آبیک توانسته است یک خط تولید سیمان با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن را در عراق راه‌اندازی کند، گفت: مواد اولیه در استان البرز فرآورده شده و در عراق تبدیل به سیمان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت طرح‌های بسیار زیادی با قابلیت اشتغالزایی افتتاح‌شده است، گفت: حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در دستور کار دولت است.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه در این وزارتخانه دبیرخانه‌ای برای رفع موانع کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی ایجادشده است تا شاهد ریزش نیرو نباشیم.

محسنی بندپی به مشکلات اقتصادی کارگران اشاره کرد و بیان کرد: به تازگی دولت در نشستی فوق‌العاده اعلام‌ کرد که تأمین کالاهای اساسی اقشار کم‌درآمد و همچنین حمایت‌های اجتماعی از این افراد در دستور کار قرار دارد ضمن آنکه 5 دهک پائین جامعه از حمایت نقدی برخوردار هستند.

وی به مشکلات ارزی صنعتگران و تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در بند «و» قانون بودجه سال ۹۷شرایطی فراهم‌شده است تا این قشر بتوانند حالت تهاتر داشته باشند. 

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 277548
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16969249 تعداد بازديد زيرپورتال: 284649 اين زيرپورتال امروز: 547 سایت در امروز: 23444 اين صفحه امروز: 518